Aktualności

Najnowsze informacje o LBS i lokalnej Polsce

Zapadł wyrok w sprawie dziennikarki z Puław

powiększ Polska w pigułce

07 stycznia 2015 r.

Redaktor naczelna puławskiego "Tygodnika Powiśla" została skazana za szantaż lokalnego polityka. Proces był konsekwencją wydarzeń z początku roku 2013, kiedy nagrano rozmowę jednego z radnych miejskich z Kazimierza Dolnego oraz prezesa miejscowego stowarzyszenia i zarazem ówczesnego asystenta posłanki PiS Małgorzaty Sadurskiej. Rejestracji dźwięku dokonał drugi z wymienionych, a następnie nagranie dotarło do dziennikarki "Tygodnika". Podczas dyskusji poruszone zostały wątki związane z miejscową polityką, m.in. wielokrotnie przewijało się w niej nazwisko naczelnej puławskiej gazety. Po upływie kilku tygodni od rozmowy dziennikarka wysłała radnemu pismo z żądaniem zapłaty 45 tys. złotych zadośćuczynienia za naruszenie jej dóbr osobistych. Samorządowiec odmówił i złożył zawiadomienie do prokuratury, która oskarżyła redaktorkę o szantaż. Przedstawicielka lokalnej prasy miała grozić radnemu i żądać pieniędzy za odstąpienie od ujawnienia kompromitujących nagrań. Redaktorka nie przyznała się do winy, m.in. argumentując, że wysłane przez nią pismo było jedynie wezwaniem do zawarcia ugody przedsądowej. Ostatecznie Sąd Rejonowy w Puławach skazał ją na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo dziennikarka ma zapłacić 1,4 tys. złotych grzywny, a także przeprosić radnego na łamach gazety. Naczelna "Tygodnika Powiśla" kwestionuje wyrok sądu i zapowiada odwołanie.

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/, http://www.pogotowiedziennikarskie.pl/, http://www.e-deblin.pl/, http://www.e-pulawy.pl/

© 2024 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności | Mapa strony

Wykonano w: avangardo.pl

X Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.